46:e festivalen 27 jan - 5 feb, 2023
Besökare
Bransch

Industry Team

For general inquiries industry@goteborgfilmfestival.se
For accreditation inquiries accreditation@goteborgfilmfestival.se

Josef Kullengård
Head of Industry
Programme Nordic Film Market
josef.kullengard@goteborgfilmfestival.se
+46(0)730 766 089

Cia Edström
Head of TV Drama Vision,
Senior Advisor
cia.edstrom@goteborgfilmfestival.se

Liisa Nurmela 
Digital Producer &
Communication
liisa.nurmela@goteborgfilmfestival.se

Sebastian Lindström
TV Drama Vision Coordinator
sebastian.lindstrom@goteborgfilmfestival.se

Lisa Kylsberg
Technical Industry Producer
lisa.kylsberg@goteborgfilmfestival.se

Sandra_pousette

Sandra Pousette
Head of Hospitality
sandra.pousette@goteborgfilmfestival.se

Arpen Sargsyan

Arpen Sargsyan 
Accreditation and Guest Coordinator 
arpen.sargsyan@goteborgfilmfestival.se

Veronica Arvidsson 
Accreditation Coordinator 
veronica.arvidsson@goteborgfilmfestival.se

Johanna Koljonen

Johanna Koljonen
Author & editor of the Nostradamus report
johanna@participation.design

Få vårt nyhetsbrev

Vi delar aldrig din e-post med någon och du kan när som helst avbryta prenumerationen